Civilista Octavia 305ps,475nm, ročník 1997

aneb téma o našich vozech...účelem je členům přiblížit a představit svůj vůz, závodní projekt, nebo klidně pracovní přibližovadlo

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
Radek101
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2015, 18:41

Civilista Octavia 305ps,475nm, ročník 1997

Příspěvek od Radek101 » 17 kvě 2015, 20:50

Ahoj všem,

rád bych vám představil mojí srdeční záležitost, kterou vlastním už 8 let a tou je moje poměrně raritní oktávka z roku 1997. Oktávka byla rok po výrobě pro mého známého upravena v německou firmou Volkl v kooperaci s mechaniky z
divize Audi motorsport. Auto mělo být původně určené pro rychý přesun členů ochranky důležitých osob a to v co nejnenápadnější podobě. Nakonec se do větší akce auto nedostalo, ale jako pozůstatek zůstalo vyvedení kabelů a zásuvek pro majáky.

Motor byl od sání až po výfuk celý přestavěn a zvýšen jeho obsah na 2.0l, modifikovalo se i k04 turbo. Po upravě bylo neměřeno 305 koní s parádním krout´ákě 475 nm.
Auto muselo zůstal maximálně nenápadné a plně použitelné v bězném provozu, nerezový výfuk byl tedy v rámci možností akusticky utlumen, dokonce byl instalován i sportovní katalyzátor a převody byly pro alespoň částečnou použitelnost na silnici prodlouženy. Maximálka tedy stoupla na cca 280km/h, ale i přes prodloužení lze díky přednímu náhonu přenést plnohodnotně sílu na silnici až na třetí rychlostní stupeň a to pouze za sucha. Oktávka měla i samosvor, ale dost se to hádalo, tak šel po čase ven.

Musím říct, že s oktávkou je díky její nenápadnosti opravdu velká zábava, protože občas někteří řidiči v dobrém slova smyslu nesnesou, když je ve 250ti předjíždí téměř 20 let stará oktávka:) ale většina jich zvedá velice vyrovnaně a usměvem palec nahoru
(teda alespoň myslím, že je to vždy palec :) )

Oktávku jsem nakonec i díky téměř plné výbavě používal jako běžný vůz, tak že jsem s ní jezdil do práce, na nákupy, na dovolenou, za holkama.. :-D Oktávku se mi nikdy nepodařilo ani ťuknout, tak že veškerá plechařina včetně světel je původní. Před rokem jsem po najetých 140ti tisících dělal komplet generálku, kdy jsem po několika neůspěšných a finančně náročných pokusech vzdal zachování 2.0 obsahu a zvolil klasiku 1.8
s kovanými písty, tak že je to vlastně v překopávka S3, kdy tento motor ve finále funguje i lépe a se stejným výkonem, jen na spodku je alespoň pocitově trochu slabší, ale opět byl kladen důraz na použitelnost v provozu.

Vzhledem k ubývajícímu času a mojí vášní pro motorky oktávku prodávám, tak kdyby měl někdo zájem o kopec zábavy za rozumný peníz a budete schopni o auto pečovat, tak dejte vědět, později přidám inzerát do bazarové sekce.

Díky! A ještě odkaz na video;)

https://m.youtube.com/watch?v=b-w8x4liZEE

Radek- 774101524
Přílohy
8-skoda-octavia-rs.jpg
image.jpg

Uživatelský avatar
ciky
donate
donate
Příspěvky: 692
Registrován: 19 kvě 2008, 16:11
Bydliště: Proboštov
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilista Octavia 305ps,475nm, ročník 1997

Příspěvek od ciky » 23 kvě 2015, 09:51

moc pěkný! :dobry
viva´la QUATTRO

Odpovědět