Sání Golf 3 1.6

Filtry, výfukové systémy, katalyzátory, svody.

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
R.O.N.N
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2014, 11:14

Sání Golf 3 1.6

Příspěvek od R.O.N.N » 11 srp 2014, 12:58

Zdravím Vás,
jsem začátečník a když mám chvilku čas, upravuji svého Golfa. Až někdy pořídíme druhé auto, s Golfem bych rád začal jezdit slalom. Jedná se o 1.6 55kW AEE (klasika Felda). Má sníženou hlavu, leštěné kanály, ostrou vačku, sport. výfuk a sport. podvozek.

A teď řeším sání, čili k věci:
Mám sport. vzduch. filtr, který oddělím tepelně od motoru a přidám přívod vzduchu. Ale teď trochu tápu, tím, že je ten motor upraven a jsou v něm větsí kompresní tlaky, tak mi prská olej, cca 0,5l/1000km, tak mě napadlo naistalovat separátor, nicméně kam mám poté napojit oddechový filtr?
Už googlím cca týden a informací je opravdu mnoho ale vzájemně si protiřečí, tak se ptám zde, odborníků, mohl by mi někdo pomoct, prosím??

Swamp
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 led 2011, 17:19

Re: Sání Golf 3 1.6

Příspěvek od Swamp » 12 srp 2014, 23:20

Jestli máš kvalitní separátor/catch tank, tak můžeš dát filtr a větrat do atmosféry. Můžeš to ale zapojit i na sání a to na stejný místo, jako bylo připojený původní odvětrání, vše má svý teoretický pro a proti, vyzkoušej oboje a uvidíš. Spíš bych nechal ten catch tank odkapávat zpět do vany, je škoda ten odpařenej olej vylejvat.

Odpovědět