Audi DTM míří na vrchy

Amatérské nebo profi informace ze závodů do vrchu

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4, Benda

Odpovědět
Speedy
RF level 5
RF level 5
Příspěvky: 1239
Registrován: 15 kvě 2008, 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Audi DTM míří na vrchy

Příspěvek od Speedy » 21 kvě 2008, 13:24

Milan Kašpárek bude startovat v sezóně 2008 s vozem AUDI DTM

Velký projekt na poli automobilového sportu se rodí pod hlavičkou společnosti Ecce Homo Racing Teamu ve Šternberku. Hlavními aktéry tohoto projektu jsou vůz AUDI TT-R DTM a jezdec Milan Kašpárek, který usedne do jeho kokpitu v sezóně 2008. Milan Kašpárek reprezentuje Českou republiku v evropském poháru FIA v závodech do vrchu. V uplynulém roce vybojoval absolutní 4. místo mezi jezdci starého kontinentu,a to v kokpitu závodní Fabie MK I., která byla ovšem vůči svým soupeřům handicapovaná nižším objemem motoru.

Již během sezóny bylo patrné, že tento objemový náskok soupeřů nebude bohužel Milan schopen jen svou dravou jízdou ani nasazením překonat. Volba byla jasná. Současný vůz Fabia MK I. již dosáhl svého technického maxima a tak bylo zřejmé, že je třeba pořídit nový vůz nejvyšší kategorie evropské skupiny E1.

Prvotní myšlenkou bylo postavit vůz vlastní konstrukce a to konkrétně značky Audi. Ecce Homo Racing Team proto oslovil německou firmu Abt Sportsline, která reprezentuje automobilku Audi v prestižním něměckém mistrovství cestovních vozů a je taktéž sportovní úpravcem vozidel koncernu VW, aby se podílela na vývoji tohoto závodního speciálu.

Společnost ABT Sportsline v čele s technickým ředitelem Albertem Deuringem nadchla celý Ecce Homo Racing Team svým profesionálním přístupem k záměru postavit vítězný vůz pro evropský pohár této prestižní kategorie. Po několika jednáních s firmou ABT Sportsline došlo k uzavření dohody o stavbě závodního speciálu na závody do vrchu na bázi vítězného vozu šampionátu DTM Audi TT-R a dále k uzavření smlouvy o spolupráci mezi oběma týmy. Vozy DTM jsou považovány za nejrychlejší a nejdokonalejší závodní vozy se střechou vůbec, ne nadarmo je sportovní novináři označují za kapotované formule 1.

„Do Německa jsme jeli s cílem přesvědčit vedení firmy ABT- Sportsline, aby nám poskytla podporu při vývoji vlastního speciálu Audi. Sám zakladatel stejnojmenné firmy ABT v minulosti velice úspěšně závodil právě v závodech do vrchu a dokonce startoval i ve Šternberku na trati Ecce Homo a tak jsem tajně doufal, že je náš projekt zaujme. Velkým překvapením pro nás byla nabídka startu přímo s vozem DTM, kterou jsem bez váhání přijal“, řekl k uzavřené dohodě Milan Kašpárek.

Na domácích a evropských kopcích se tak v příštím roce pokusí Milan Kašpárek bojovat o nejvyšší příčky v kategorii cestovních vozů a velkým pomocníkem mu k tomu bude vůz Audi TT-R DTM. Pro Milana i celý Ecce Homo Racing Team bude z počátku nový vůz velkou neznámou, ale věří, že očekávané výsledky přijdou co nejdříve.

www.ecceracing.eu
zdroj: http://www.vrchy.com/kasparek07tk.php
Mitsubishu Lancer EVO VIII - 360PS

historie: Kadett 2.0 GSI, Audi S4 B5, WRX STI 02, WRX STI 05, WRX STI 06

Odpovědět