Mazda 323

aneb téma o našich vozech...účelem je členům přiblížit a představit svůj vůz, závodní projekt, nebo klidně pracovní přibližovadlo

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Jirka.Kolouch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 16 črc 2009, 21:45

Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch » 30 srp 2010, 11:12

Chtěl bych Vám představit můj projekt - Mazdu 323 BG. Auto stavím na závody rally + sem tam slalomy. Motorizace 1.6 16V. Byla ještě možnost stavit GT příp. GTR, ale volba na 1.6 16V padla kvůli tomu, že to bude můj první postavený závoďák, takže by na začátek byla turbína možná moc rychlá, šla by do kategorie s auty, která už jsou trochu jinde ( Imprezy, Lancer,...) a taky by byla stavba o dost dražší.
Auto jsem koupil 30.6.2009 a od té doby se na něm pracuje. Karoserie prochází vyvařením, zesilováním a přibudou výztuhy. Později bude do auta instalován bezpečnostní rám a snad příští rok se bude stavit nový motor, podle financí převodovka a jiná evoluce podvozku.
Auto chci mít složeno na letošní zimu :rallye a v zimních dlouhých večerech chci poskládat kotoučovou zadní nápravu místo trapných zadních bubnů + posílit předek.
Původně jsem chtěl stavit Felicii (body Kitcar), ale před rokem, 2 lety, co jsem hledal byly Felicie ještě za dost peněz a levnější v zuboženém stavu. Při jednom prolézání internetu jsem narazil na tuto 323. Zavolal jsem večer, na druhý den dopoledne se jelo auto obhlédnout a v další večer už stálo v garáži. Ze začátku stavba auta neměla být v takové míře jako je to teď, ale znáte to - zvrhlo se to :)

U původního majitele ( pěkného kvítka mimochodem :kladivo )
Obrázek

Večer po koupi
Obrázek

A na druhý den opláchnuto + nechaly se udělat nové klíče...
Obrázek

Obrázek

Větračka k váze

Obrázek

A hurá na evidenčku
Obrázek

V hlavě bylo i vymýšlení různých bodykitů
Obrázek

Máme 3 sady koles ( všechno 15", ale na slalomy ještě dokoupím 14"), tady jedna z nich
Obrázek

Víko před
Obrázek

A po
Obrázek

Obrázek

Svařeno znova
Obrázek

Obrázek

Další
Obrázek

Lentilkování
Obrázek

Novota na zadek - staré to měly za sebou
Obrázek

Ramínka + nápravnice
Obrázek

Starý práh
Obrázek

Obrázek

Pomocnice :)
Obrázek

A i kolečka máme
Obrázek

S tetiným prdítkem
Obrázek

Opraveno? I s novým lemem
Obrázek

Obrázek



Doufám, že se Vám stavba bude aspoň trochu líbit a sem tam mi pomůžete radou ;)
Další fotky a info budu vkládat
Naposledy upravil(a) Jirka.Kolouch dne 07 říj 2010, 18:48, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
LoggerR5
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 25 kvě 2010, 17:53

Re: Mazda 323

Příspěvek od LoggerR5 » 30 srp 2010, 19:38

krásná práce chlape a vítám tě tu mezi námi, jinak stavbu budu aktuálně sledovat projekt se mi moc líbí :)
Renault 5 GTE in da progress

Uživatelský avatar
Michelin
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 15 led 2009, 20:25
Bydliště: Prague, North moravia

Re: Mazda 323

Příspěvek od Michelin » 31 srp 2010, 00:04

Sleduju i na TF, dobra prace :dobry
Hrozne zbesila fela. A velikej Off.
www.michalpavlik.com

Uživatelský avatar
Tiger.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 577
Registrován: 18 čer 2008, 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Tiger.s » 05 zář 2010, 07:57

Taky na tohle koukám na tf moc pěkný závidím ti ty prostory :!:

Jirka.Kolouch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 16 črc 2009, 21:45

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch » 05 zář 2010, 11:26

Díky moc ;) Prostory jsou ten největší sponzorský dar, který jsem mohl dostat. Místo toho, aby měli v garáži naši zaparkované své auto, tak už tam rok stojí holá kastle. Mají se mnou trpělivost a hlavně - za garáž naši nic nechtějí :service Aspoň částečně to nahrazuju údržbou jejich vozítka :|

Plné dvouměsíční nasazení se snad vyplatilo. Máme vyvařeno a předposlední vrstvou natřenóóó :w00t:
Vrstev by tam měl být dostatek ( s ohledem životnost vs. hmotnost) a myslím, že to vypadá hezky.
Konečně je po tom roku něco pořádně vidět a už to konečně začíná nějak vypadat :)
Natírání se stihlo za několik hodin. Něco už jsem měl natřené finální vrstvou, něco první vrstvou Bodyčka, něco v základu a něco ještě neobroušeno. Včera se mi zhruba ve 4 stavila pomocnice a v 9 jsme to měli naplácená už i vrchní barvou. Po jejím proschnutí ale přijde ještě jedna vrtsva.

A omlouvám se, v zápalu radosti jsme to zapomněli vyfotit normálně, takže jsou fotky jen s xichty :blush:

Pomocnička :blush:

Obrázek

A se sousedem - taková psychická podpora ;)

Obrázek

Uživatelský avatar
ciky
donate
donate
Příspěvky: 692
Registrován: 19 kvě 2008, 16:11
Bydliště: Proboštov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od ciky » 05 zář 2010, 13:47

:dobry :dobry :dobry :dobry na to snad nejde nic jineho napsat :dobry :dobry :dobry
viva´la QUATTRO

Uživatelský avatar
Hasis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 669
Registrován: 20 kvě 2008, 09:14
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Hasis » 05 zář 2010, 20:52

paradni projekt. skoda ze to neni ctyrkolka, todle auto se me dost libi:)
VéTéeS Powa

Jirka.Kolouch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 16 črc 2009, 21:45

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch » 05 zář 2010, 21:31

Díky moc ;)
Původně jsem chtěl stavit Felicii, ale pak jsem narazil při hledání Feldy na 323 ( to auto se mi strašně líbilo, když jsem byl malý), takže to bylo jasné.
GT jsem nechtěl, protože při závodě by to šlo už do vyšší třídy s auty, kterým by to asi nemohlo konkurovat a GTR by už bylo moc drahé a taky by to možná bylo i moc rychlé - vzhledem k tomu, že to bude první závodní autíčko ;)
Ale nevylučuju, že časem třeba nekoupím GTR a nepřeházím to do této budky ;)
Vlastně i tak to bude nejsilnější auto u nás :lol: Naši mají Punto a u toho člověk chvílema tlačí i očima :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hasis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 669
Registrován: 20 kvě 2008, 09:14
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Hasis » 05 zář 2010, 22:56

casem urcite budes chtit neco silnejsiho. na vsechno si jednou zvyknes a omrzi:)
VéTéeS Powa

Uživatelský avatar
Michelin
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 15 led 2009, 20:25
Bydliště: Prague, North moravia

Re: Mazda 323

Příspěvek od Michelin » 06 zář 2010, 00:06

To nemusi byt pravda. Ja treba mam felu na rally a vykouzli mi daleko vetsi usmev nez evo V co stoji vedle. pivo
Hrozne zbesila fela. A velikej Off.
www.michalpavlik.com

Odpovědět