unibal horní uložení

Tlumiče, pružiny, vzpěry, uložení, silentbloky, stabilizátory a veškeré příslušenství ovlivňující podvozkové komponenty

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
capy
Lehce pokročilý
Lehce pokročilý
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2010, 08:35

unibal horní uložení

Příspěvek od capy » 25 zář 2010, 08:40

uvažuji o výrobě hroního uložení na míru. Avšak nevím jaký unibal použít aby něco vydržel a kde jej sehnat, určitě už má někdo zkušenosti. Taky bych chtěl na výrobu použít kvalitní dural, ale pomohla by rada ohledně rozměrů kvůli zatížení. jakou sílu by mělo mít uložení atd.

capy
Lehce pokročilý
Lehce pokročilý
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2010, 08:35

Re: unibal horní uložení

Příspěvek od capy » 08 lis 2010, 07:18

tak nakonec jsem se do toho pustil sám a snad to bude fungovat. S hlavním dílem pomohl J Šmíd který sehnal materiál a vysoustružil základ. ted už se jen pracuje na vložkách do unibalu a pak na šup auto.

Obrázek

Crazy_person
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 12 čer 2009, 17:28
Bydliště: Jihlava, Brno

Re: unibal horní uložení

Příspěvek od Crazy_person » 08 lis 2010, 17:19

kolik tě ta výroba stála a jak to bylo moc náročné?

capy
Lehce pokročilý
Lehce pokročilý
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2010, 08:35

Re: unibal horní uložení

Příspěvek od capy » 09 lis 2010, 08:41

celkem mě to vyšlo na 2750 kč. 2600 stál ten hlavní díl z nerezu. materiál, soustružení, klouby, závlačky. Díry jsem si dělal sám v práci na frézce. HDuralovou desku mi udělal náš dodavatel i s kuželem na pružinu za protislužbu :D Včera jsem si přivez vložky do kloubu taky z nerezu kterej jsem měl a soustružení ve škole stálo 150kč :D Takže mi to vyšlo celkem dobře na to že je to přesně na míru a stavitelné posunem.

Odpovědět