Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Tlumiče, pružiny, vzpěry, uložení, silentbloky, stabilizátory a veškeré příslušenství ovlivňující podvozkové komponenty

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Allante
donate
donate
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2010, 11:12
Bydliště: Brno

Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od Allante » 27 lis 2010, 11:28

Ahoj, sháním podvozek na Saxo a mám problém. Původně jsem měl v plánu tlumiče Bilstein gr.N a pružiny na zakázku, u těch pružin asi zůstanu, ale uvědomil jsem si, že bez nastavitelných tlumičů by to nevyhovovalo mým požadavkům. Hledal jsem všudemožně u nás i v zahraničních fórech a shopech a našel tyhle dva (Spax PSX a Koni Sport). Spax PSX jsem po čase čtení zavrhl, protože na britském fóru si hodně majitelů stěžovalo, že jim odešly a navíc bych je musel kupovat z británie. Koni Sport se mi zalíbily víc, je to proveřená kvalita a můžu je koupit i u nás, ale dočetl jsem se, že pokud je chci nastavit, musím je demontovat z auta, což mi přijde dost naprd :? . No pak jsem zase narazil na informace, že se dají nastavovat bez demontáže a teď v tom mám hokej... Může někdo poradit/navrhnout třeba i úplně jiné podvozky?
Obrázek

Uživatelský avatar
LoggerR5
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 25 kvě 2010, 17:53

Re: Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od LoggerR5 » 27 lis 2010, 11:36

Na saxo jsem něco našel na jednom Britském shopu z kterého bych chtěl v budoucnu objednat taky nějaké věci na svoje auto. http://www.europerformance.co.uk/pages/ ... itroensaxo
tady něco na saxo a hned nahoře je položka Suspension kde jsou uvedeny různé coilovery, přužiny tlumiče na tvoje auto :).
Renault 5 GTE in da progress

Uživatelský avatar
Allante
donate
donate
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2010, 11:12
Bydliště: Brno

Re: Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od Allante » 27 lis 2010, 11:43

Díky moc za odkaz... to vypadá hodně dobře, nemám zatím vůbec zkušenost s nakupovaním ze zahraničí, ale asi budu muset začít :), ale stejně by mě zajímalo jak to je s těmi tlumiči od Koni :).
Obrázek

Speedy
RF level 5
RF level 5
Příspěvky: 1239
Registrován: 15 kvě 2008, 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od Speedy » 27 lis 2010, 11:43

Kdyby jste chtěli něco objednat, není problem z EBAYe.de; com; i UK
Mitsubishu Lancer EVO VIII - 360PS

historie: Kadett 2.0 GSI, Audi S4 B5, WRX STI 02, WRX STI 05, WRX STI 06

Uživatelský avatar
Allante
donate
donate
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2010, 11:12
Bydliště: Brno

Re: Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od Allante » 27 lis 2010, 11:58

Speedy píše:Kdyby jste chtěli něco objednat, není problem z EBAYe.de; com; i UK
V budoucnu určitě využiji... u nás se nedá koupit skoro nic :( .

Jo a díky tomu webu už mám v těch tlumičích jasno... napsal jsem to špatně... Koni Sport se dají nastavit pouze když mají to otočné kolečko což u Saxa vzadu není (předek jde nastavit bez demontáže, zadek po demontáži)... ještě vypadají slibně ty tlumiče AVO (dají se nastavit rovnou a to všechny).
Obrázek

Uživatelský avatar
franus
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 02 čer 2008, 19:19

Re: Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od franus » 27 lis 2010, 17:28

Kayaba a nebo Bilstein B8. Mrkni se na saxoclub, je tam par clenu, co jezdi amaterske zavody, tak tam najdes dobre informace

Uživatelský avatar
Allante
donate
donate
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2010, 11:12
Bydliště: Brno

Re: Výběr podvozku pro Citroën Saxo VTS 16V

Příspěvek od Allante » 27 lis 2010, 17:40

Tak ještě dnes jsem si psal s pár lidmi na britských fórech a všichni doporučují raději Bilstein pro skupinu N... kombinované se zakázkovými pružinami (tuhost 155-180lbs, víc než 180 už by bylo vyloženě tvrdé jako skála a na ultra hladké silnice, což já nechci o tom serpentýny nejsou :) ). Prý většina lidí koupí nastavitelné tlumiče a až je nastaví tak jak jim vyhovují, jsou už pak na nic... takže. Bilíky jsou sice dražší, ale asi do nich příští rok pujdu, dohromady s přestavbou celeho podvozku a brzd... už se nemužu dočkat... :)
Obrázek

Odpovědět